Загальна кількість переглядів сторінки

неділя, 11 грудня 2016 р.

Андрію Бондарчуку - 80!

     
   
Село Сереховичі дало країні багато достойних  на повагу  людей , серед яких державники, громадські діячі, політики, народні депутати. У цьому списку чільне місце займає постать Андрія Івановича Бондарчука. Журналіст, активний громадський та  державний  діяч, письменник, історик – краєзнавець, який вболіває за сьогодення свого рідного села Сереховичі та дбає про його відродження. Саме таким знають його не тільки сереховичани, але й далеко за межами нашої області.   З його ініціативи в рідному селі відбулись вже дві обласні науково – практичні історико - -краєзнавчі   конференції  
    Одним із фактів збереження національних традицій та вшанування пам’яті наших предків було відкриття в минулому році трьох пам’ятників: пам’ятного знака на місці колишньої церкви Св.Параскеви   , пам’ятника сім’ї   та пам’ятника Повстанській матері у с.Грабове . В листопаді 2016 року Андрієм Івановичем був відкритий в Сереховичах ще один пам’ятник –герою повстанцю Йону Шишкевичу, якого закатували НКВДешники у 1945 році. 
    Сьогодні Андрій Бондарчук всі свої зусилля спрямовує також на відродження сільського краєзнавчого музею. Недаремно сказано: без минулого немає майбутнього. Тому зберегти ту вишиванку, ту прядку, а сьогодні – навіть патрона з АТО  - наш земляк  вважає просто своїм обов’язком.
   Ці та інші знаменні віхи життя нашого земляка звучали на тематичному заході , присвяченому його  поважному 80 - річному ювілею.
 
   Підтримка  рідного села заслуговує не тільки на увагу, але й на пошану. Тому нещодавно рішенням сесії Сереховичівської сільської ради йому було присвоєне звання «Почесний громадянин села Сереховичі» 
   Оглянувшись назад,  йому можна сміливо сказати – життя не прожите дарма. Тож хочеться побажати нашому земляку міцного здоров’я, невтомного натхнення, нових творчих злетів та успіхів у всіх починаннях.

пʼятниця, 9 грудня 2016 р.

Знаємо і поважаємо свої права

 
В рамках Всеукраїнського тижня права в бібліотеці було проведено правознавчу мандрівку "Абетка права" з учнями молодшого шкільного віку. Діти ознайомились із основними документами про права та обов'язки дітей - Конституцією України та Конвенцією ООН про права дитини,Декларацією прав дитини. Цікавим був розбір правових ситуацій з казковими та літературними героями, в яких діти пояснювали порушення прав дійових осіб.

    Доповнювали інформацію про права та обов'язки дітей матеріали тематичної викладки літератури "Права свої знай,обов'язки не забувай!"
Отож,діти зрозуміли.що
                                         Права дитини треба знать сумлінно,
                                         це так важливо  в наші дні
                                         коли з тобою справедливо
                                         дорослі чинять, а чи ні!
                               Тож прочитайте і завчіть напам'ять,
                               порадьте, дайте друзям почитать,
                               хай почитають також тато й мама - 
                               ЗАКОНИ ВСІМ ПОТРІБНО ЗНАТЬ!





пʼятниця, 2 грудня 2016 р.

Зупинімо СНІД, поки він не зупинив нас

  1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом.


     Вперше цей день відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн пролунав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІДу.
Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета - звернути увагу суспільства на цю проблему.
    У країнах, де активно поширюється ВІЛ-інфекція, особливо уразливими до інфікування ВІЛ є діти та молодь, оскільки, за результатами різних досліджень, рівень застосування ризикованих практик серед них є вищим, ніж серед дорослих.
       У 2016 році майже 60% людей, у яких була виявлена ВІЛ-інфекція, інфікувалися статевим шляхом. Більшість випадків інфікування ВІЛ в Україні сьогодні реєструються серед молодих людей віком від 15 до 30 років. Підлітки практикують ризиковану щодо ВІЛ поведінку ще до настання 16-річного віку.
В Україні з ВІЛ живуть 5500 підлітків, а 123500 підлітків знаходяться у групі ризику.                  Саме ці  та інші тези звучали в ході інформаційної панорами "СНІД:подумай про майбутнє - обери життя", яка відбулась вчора в бібліотеці. Підлітки пригадали шляхи передачі віруса, методи зараження СНІДом, дізнались про відомих людей, які померли від цієї недуги.          Доповнила інформацію тематична викладка літератури "Молодь і СНІД: здоровий погляд"



вівторок, 29 листопада 2016 р.

Бібліотека дякує...

        Чи не найбільшим святом у бібліотеці є надходження нових книг, а коли ними діляться користувачі, то для книгозбірні це вдвічі приємно. Нещодавно наш фонд поповнився 26 - ма примірниками книг, які надійшли до нас  в дарунок від наших користувачів. Це в основному книги підвищеного попиту - про кохання, детективи. 
 

    Отож , бібліотека щиро дякує любителям книги Сандар Світлані, Сороці Любові, Ткачук Ірині, Прокіп Лідії, Євтушик Юлії, Бондарчуку Андрію. 

Дякуємо за небайдужість, бажання поділитися, за вашу жертовність!!!!

 

субота, 26 листопада 2016 р.

Душі померлих стукають в наші серця...

     Кожну останню суботу листопада народ України вшановує пам'ять невинно убієнних голодом, хто постраждав у роки голодоморів та політичних репресій. Ця гірка пам'ять щороку стукає в душу кожного українця...
     Напередодні цієї дати в бібліотеці було проведено годину скорботи "Голодомор...Вогонь вічного спочину", в ході якої десятикласники пригадали причини виникнення голоду, переглянули відеоспогади очевидців голодоморів, вшанували пам'ять жертв хвилиною мовчання під звук церковних дзвонів.
















Доповненням до виступу ведучих заходу була  тематична виставка - реквієм "Трагедія українського народу"



        А в суботу, о 16 год діти молодшого та середнього шкільного віку, директор Будинку культури Миронюк Людмила Миколаївна та бібліотекар Шеремета Лариса Миколаївна долучились до всеукраїнськогї акції "Запали свічку".Дітям було розказано про одну з трагічних сторінок українського народу та зачитано "Молитву за убієнних голодом"


Вічна пам'ять жертвам голодоморів та політичних репресій!!!!
Нехай ніколи більш Україна не зазнає такого лиха!!!!

середа, 23 листопада 2016 р.

Хоробрі серця

 "Тобі, Україно,Мій славний народе,Складаю я пісню святої свободи,Усі свої сили, і душу широку, й життя я віддам до останнього кроку,аби ти щаслива була ,Україно,Моя Батьківщино!"   Л.Костенко 

      Саме такими патріотичними рядками розпочалась година патріотизму "Хоробрі серця", яка відбулась вчора в стінах ЗОШ І- ІІІ ст. с.Сереховичі ім.Ю.А.Ярощука. Вона була приурочена Дню гідності та свободи, який в Україні відзначається 21 листопада, і була присвячена воїнам, які захищають східні кордони нашої держави. Ведучі заходу вчитель історії Тищук Світлана Іванівна та бібліотекар Шеремета Лариса Миколаївна розповіли дітям про політичну ситуацію в країні, учасників бойових дій в зоні АТО - сереховичан, які вже побували на війні, та тих, хто продовжує нести службу і сьогодні.
      Приємно, що на зустріч із земляками прибув наш виходець із Серехович, а нині житель Старої Вижівки Віктор Каленикович Грабовець. Він розповів присутнім про бойові будні солдатів та наголосив на важливості підтримки українських воїнів дитячими малюнками та теплими словами побажань.

    Учні десятого класу читали проникливі вірші з АТО, про віру в краще майбутнє України, висловлюючи почуття гордості за свою неньку - Батьківщину.


       Доповнювали виступи ведучих заходу відеокліпи "Донецький аеропорт. Як це було" та "Пам'яті героїв АТО, борцям за волю України. Волинь ", які наглядно продемонстрували реальні втрати нашої країни. Хвилиною мовчання та запаленими свічками було вшановано загиблих героїв.
       Про героїв АТО - волинян  та загиблих розповіла історико - патріотична експозиція "Україна  - більше за життя!", доповнена малюнками дітей про побажання солдатам повертатись живими та бачення України єдиною, мирною державою. 



На закінчення заходу була висловлена глибока віра про швидке завершення неоголошеної війни та сподівання , що Україна все - таки буде процвітаючою державою.





середа, 12 жовтня 2016 р.

От такі ми козаки!


День 14 жовтня відзначений в календарі не тільки православним святом Покрови Пресвятої Богородиці, а ще знаменний для кожного українця як День українського козацтва та День захисника України.

 З історії України ми знаємо, що наша держава неодноразово була загарбана поневолювачами . І одними з   борців за незалежність України були козаки.Слава про завзятих волелюбних лицарів козаків-запорожців линула і навіть у наш час лине широким світом. Силу й витривалість, стійкість і спритність народ високо цінує і в наші дні. Щоб не втрачати ці хороші традиції і було організовано конкурсну програму "От такі ми козаки!" , учасниками якої стали учні 9 класу. 
 Для того, щоб пересвідчитись чи можуть сучасні юнаки претендувати на високе звання "козак", чи прийняли б їх колись у Запорізьку Січ,  хлопцям було запропоновано дев'ять конкурсів - за кількістю порогів, які в козацькі часи були страшною перешкодою на шляху того, хто плив Дніпром на Січ. Вважалося, що справжнім козаком може зватися лише той, хто пройшов хоч раз у житті через пороги. 
Козаки мірялися силою, перемагаючи руку суперника, виявляли свої знання з історії козаччини, шукали  цукерку в тарілці з мукою без допомоги рук, пили на швидкість квас, "залицялись" до дівчат, пропонуючи їм цукерку без допомоги рук, малювали із зав'язаними очима свого "вірного друга" -  коня, надували щоєсили повітряні кульки, змагались у вправності зашнуровування кросівок...







 Всі дев'ять конкурсів здолали залюбки та досить вправно. Після  проведених змагань в  кожного присутнього залишилась світла пам'ять про славні подвиги наших пращурів-запорожців та впевненість в тому , що предкам - козакам росте достойна заміна. 
Отож, пам'ятаймо,   що  ми є нащадками славних українських козаків.  Любімо Україну, шануймо її народ. І хай кожен з нас своїми добрими справами і вчинками доведе, що козацькому роду нема переводу!


четвер, 6 жовтня 2016 р.

Життєвий листопад

    Свято вшанування людей похилого віку та День ветерана  знайшли місце в календарі в погожі осінні дні, бо щемливе почуття «осінь» живе в кожної людини і щороку разом з природою кожен переживає свій життєвий листопад. А ще осінь – це підсумок, це невблаганний вечір, це схил людського життя як і кінець календарного року. Життєва осінь – це час, коли вже побудовано дім, посаджене не одне дерево, стали дорослими діти і радують дитячим щебетом онуки та правнуки…
     Саме такі – мудрі,досвідчені, добрі, багаті літами  люди зібрались недільного дня в місцевому будинку культури на вогник - вшанування з нагоди  Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана. Слова глибокої пошани та поваги  до присутніх, теплі зичення найкращих побажань линули від ведучих Лариси Шеремети та Людмили Миронюк. Особливо трепетно виглядали вітання від маленьких онучат для бабусь та дідусів.
     Приємно було чути музичні вітання від вокальної дитячої групи у складі Наталії Дричик, Вікторії Наумич, Аліни Сагаль та Світлани Черемшук.
      Щирими оплесками присутні зустрічали виступи аматорів сцени, учасників народного та церковного хорів.
     Святкування продовжилось за солодким столом,де жіночки щедро ділились спогадами із давнини.


    А згадати  в кожного було що, бо прожито й пережито чимало…Життєві спогади навіювали згадку про українську пісню  - і веселу, і сумну -  яка довго не відпускала людей зі свята.

    

вівторок, 4 жовтня 2016 р.

Знайомство з бібліотекою

    Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек в нашу книгозбірню завітали нові читачі - першокласники. Знайомство з бібліотекою для більшості з них було вперше, тому емоцій не можна було стримати.
        Діти ознайомились із розташуванням книг, із книжковими виставками, правилами користування книгою та бібліотекою. Юні користувачі відгадували загадки про бібліотеку та книги, за ілюстраціями з книг впізнавали відомі казочки. На згадку про екскурсію до сільської бібліотеки кожному  була вручена Пам'ятка першокласника, в якій нагадуються правила користування бібліотекою , як читати книжку,інформація про послуги, які надає бібліотека, запрошення до участі в клубах за інтересами "Інтернет - чомучки" та "Творча майстерня".
        І звичайно, кожен поніс додому книжечку, яка припала до душі...

четвер, 8 вересня 2016 р.

Дали знання і мудрість Незалежній Україні

      До 25 річчя Незалежності України в бібліотеці були проведені  ігри патріотів «Дамо знання і мудрість Незалежній Україні», які проходили в рамках заняття школи професійної майстерності .Учасниками їх стали учні 10 класу місцевої школи. На патріотичний дух  всіх   налаштували жовто – блакитні бейжики – сердечка «Я люблю Україну», які були вручені кожному  з присутніх.
    Метою заходу було підтвердити   звання українця, патріота своєї неньки – України, виявляючи свої знання в різних галузях знань – географії, статистиці, політиці, кулінарії, художній літературі тощо.

     Дітям були запропоновані конкурси, в яких вони відгадували кінцівки українських прислів’їв, підтверджували або спростовували твердження щодо видатних українців та подій, пов’язаних з Україною, за пропонованими портретами відгадували  відомих усьому світові  українців. Цікавим був пісенний конкурс, завданням якого було впізнати українську пісню за фрагментом мелодії. Особливе пожвавлення виявив конкурс «Українська кухня», в якому  юні патріоти із написаних на папері інгредієнтів «готували» український борщ, галушки, голубці та узвар.
      А поки діти "куховарили", учасники школи професійної майстерності - бібліотекарі також пройнялись духом патріотизму , даючи відповіді на запитання невеличкої вікторини про Україну .
   В проведених іграх патріотів  не було   переможених – усі учасники були переможцями ,  бо підтвердили  горде звання щирих українців та патріотів своєї країни.


В Сереховичах розпочала роботу ще одна школа

       Однією з форм  обміну досвідом бібліотечних працівників є проведення занять в школі професійної майстерності. Цьогоріч  така школа   розпочала свою роботу на базі бібліотеки – філії с.Сереховичі,  яка зібрала працівників книгозбірень  сіл Глухи, Мокре, Секунь, Кримне, Нова Вижва, Рудня та Смолярі на заняття «Професійний імідж бібліотечного працівника в сучасній бібліотеці» .

     Проведенню заняття передував масовий  захід – ігри патріотів «Дамо знання і мудрість Незалежній Україні», присвячений 25 – річчю Незалежності України. Учасниками ігор були учні 10 класу, а також і самі бібліотекарі.

      Після масовго заходу перед присутніми бібліотекарями  виступив Сереховичівський сільський голова  Шиманський Р.Т., який  висловив своє бачення об’єднання громад, перспективу існування місцевої бібліотеки.


      Про роботу своєї установи розповіла  бібліотекар Сереховичівської книгозбірні Шеремета Л. М., доповнюючи свій виступ мультимедійною презентацією «Бібліотека  - філія с.Сереховичі: вчора, сьогодні, завтра». З консультаціями для працівників виступили директор Старовижівської ЦРБ Гаврилюк О.І. та методист  Яскульська А.В., які в своїх виступах розповідали про професійний імідж та професійну етику сучасного бібліотекаря. Бібліотекар Старовижівської РДБ  Літвинчук С.С. розповіла про ведення блогу як запоруки успіху роботи бібліотеки.

  Жваву дискусію серед бібліотекарів викликав розбір професійних ситуацій, запропонованих кожному «учневі» школи професійної майстерності. 
  Бібліотекарі Старовижівської ЦБС почерпнули чимало цікавого і корисного, відвідавши чергове заняття школи .Гадаю , що кожен у свою книгозбірню повіз якусь ідею, що не забариться з втіленням.

вівторок, 23 серпня 2016 р.

Україно, моя Україно, В день народження славу приймай!


                                         Святковий день — двадцять четверте серпня,
                                         Так хочеться усмішок і пісень.
                                         Віднині Україна незалежна.
                                         Запам’ятайте, люди, світлий день!
                                         Здійснилась давня заповітна мрія,
                                         Бажання і надія поколінь.
                                         Це почуття свободи серце гріє
                                         І піднімає думи височінь.
                                         Давайте ж станемо пліч-о-пліч всі народи,
                                         Щоб славу України відродить.
                                         Щоб дружно жити, в радості і згоді,
                                         Ми України сестри і брати!

З Днем Державного Прапора, Україно!

    23 серпня в Україні відзначається День Державного Прапора України




Це свято з'явилося завдяки підписанню в 2004 році відповідного президентського указу. У той час главою держави в Україні був Леонід Кучма. До 2004 року день українського прапора відзначали тільки в Києві у вигляді муніципального свята.
     Історія синьо-жовтого прапора дуже давня. Починаючи з часів хрещення Русі, ці кольори завжди були присутні на прапорах Української держави різних століть. Приблизно в тому ж варіанті, як ми бачимо його зараз, український прапор було піднято у Львові в червні 1848 року. У 1917-1919 роках навіть більшовики користувалися в Україні синьо-жовтим прапором. Синій колір на прапорі означає мирне небо, а жовтий — пшеничні ниви.
     А ось такий прапор - витвір мистецтва в техніці квілінг  - прикрашає виставку - інсталяцію "З любов'ю до України" у нашій бібліотеці.


З Днем Державного Прапора,Україно!!!

неділя, 21 серпня 2016 р.

Книжка сумує, книжка радіє...

    Останні дні літечка добігають кінця. Незабаром дітвора зашумить шкільними коридорами, повертаючись до навчання, до отримання знань. Засумували і книжки в бібліотеці без читачів, бо, як правило, влітку діти не дуже тішать їх увагою. Тому і виникають різні емоції...





А ще , погодьтеся, такі симпатичні смайлики вносять нотку позитиву в наші  сірі будні.
Тому МЕРЩІЙ до бібліотеки!!!!Книги чекають на вас!!!!