Загальна кількість переглядів сторінки

середа, 21 січня 2015 р.

В День Собороності

      День Собо́рності — свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
      Офіційно в Україні День соборності відзначається з 1999 року.
      Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з УказомПрезидента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.
      У цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. - прийняття IV УніверсалуУЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.
      Деякий час, з 30 грудня 2011 року, указом на той час Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано і натомість встановлено «День Соборності та Свободи України». Однак 13 листопада 2014 року указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено.
     З нагоди цього свята в бібліотеці влаштована поличка "І обнялися  береги одного вічного народу", на якій представлені матеріали, які висвітлюють  походження ції подіі, значущість її для українського народу

Це свято називають ще Днем Злуки  тодішньої Української Народної Республіки із Західно - Українською Народною Республікою.Саме сьогодні,  як ніколи,  цінуймо це воззєднання, коли ВСІЙ Україні потрібен МИР!!!

Немає коментарів:

Дописати коментар