Загальна кількість переглядів сторінки

пʼятницю, 21 лютого 2014 р.

Ми - українці

                                                                                                                           Мова моя українська, 
Батьківська, материнська,  
Я знаю тебе не вивчену – 
Просту, домашню, звичну, 
Не з-за морів покликану 
Не з словників насмикану
      21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями. В Україні це свято відзначається з 2000 року.Щороку в бібліотеці проводяться різні масові заходи по вшануванню української мови - тематичні полички, уроки рідної мови, конкурсні програми і т.п. Не став винятком і цей рік.
      Справжні українці, шанувальники мови, знавці рідного слова зібрались 19 лютого в бібліотеці, щоб підтвердити ці високі звання, пригадати вивчені розділи мовознавства та усної народної творчості на конкурсну програму "Ну що б, здавалося, слова...". Учасниками її стали учні 6 і 7 класу, які утворили дві команди "Любителі мови " та "Мовознавці".Справедливим суддею і рахівником виступила вчитель української мови та літератури Гордійчук Валентина Іванівна, яка познайомила дітей із походженням цього свята.


    А далі щирі українці брали участь у конкурсах - відгадували загадки про назви частин мови, пояснювали тлумачення фразеологізмів, підбирали синоніми, продовжували прислів'я... 

В результаті майже з половинним відривом в балах вийшла переможцем команда учнів 7 класу "Мовознавці". 

Всі учасники конкурсної програми  отримали солодкі подарунки.


Немає коментарів:

Дописати коментар