Загальна кількість переглядів сторінки

середа, 22 січня 2014 р.

День Соборності в бібліотеці       З 1999 року відзначається День Соборності України. Тепер щороку 22 січня український народ святкує річницю з моменту підписання так званого акту «злуки», тобто договору про попереднє об'єднання УНР і ЗУНР.
      Українська Народна Республіка була створена в січні 1918 року. В цей же час на території, яка раніше входила до складу Австро-Угорщини, утворилася Західноукраїнська Народна Республіка. Лідери нових держав зустрілися для визначення умов майбутньої злуки 22 січня 1919 року. Ця подія і поклала початок святкуванню Дня Соборності України. Формально цей акт не втілився у створення незалежної держави, проте він став першим кроком до цієї історичної події, яка сталася вже в 1991 році з розпадом СРСР.
     В сучасній Україні значення Дня Соборності не втратилося. Під час офіційних заходів, присвячених Дню  Соборності України, керівники держави наголошують на важливості єдності українських земель, яку необхідно зберігати й надалі, не піддаючись на  переконання щодо ментальних відмінностей українського Сходу та Заходу. 
     В 2014 році минає 95 років з дня проголошення Акта злуки українських земель. з нагоди цієї дати та відзначення Дня соборності України в бібліотеці влаштовано тематичну поличку  "Соборна і свята ти, мати - Україно..."
 

Немає коментарів:

Дописати коментар